#lekcjaHIGIENY#wirusoochrona.

Klasa I

We wtorek 16 lutego  klasa I brała udział w  zajęciach w ramach  Akcji informacyjno -edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.  W czasie tych zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny, rozwiązywały krzyżówkę, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Wraz z nowym „papierowym” kolegą, któremu nadały imię Antoś szukały odpowiedzi na pytanie ” Co robić, aby nie zachorować na grypę i COVID – 19?” Dzieci założyły Antosiowi maseczkę oraz rękawiczki, aby i on mógł czuć się bezpiecznie.  Uczniowie klasy I mieli również okazję wcielić się w role małych aktorów i zagrać w filmiku pt: „Koronawirus atakuje” Głównym przesłaniem tego filmiku było to, że jeżeli będziemy stosowali się do zaleceń Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia, to mamy większą szansę nie zachorować  na choroby wirusowe. Pokazane w nim były właściwe i niewłaściwe zachowania osób oraz związane z tymi zachowaniami  konsekwencje – czyli zarażenie wirusem. Przedostatnim elementem dzisiejszych zajęć było prawidłowe mycie rąk. Nagrany został filmik z udziałem ucznia oraz nauczyciela. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ulotki  pt. „Grypa czy przeziębienie” oraz  kolorowanki  w ramach pracy domowej. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.