Projekty

Program

Smak życia, czyli debata o dopalaczach”.       

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała swój udział  w programie profilaktyki uniwersalnej pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”.  W programie brała udział klasa VIII, zrealizowano go w ciągu 2 godzin lekcyjnych, na których uczniowie m.in. odegrali scenki uczące asertywności, obejrzeli filmiki oraz prezentację multimedialną.  Program jest narzędziem  profilaktyki uniwersalnej Jego zadaniem jest zmniejszanie prawdopodobieństwa, że młodzi ludzie dorastając będą sięgać po „dopalacze”.

 Kampania „Znamię!  Znam je?”

 

W roku szkolnym 2022/2023  uczniowie klasy VIII wzięli udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej “Znamię! Znam je?”, mającej na celu budowanie świadomości czerniaka oraz budowanie odpowiedzialnych i prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Uczniowie z kampanii dowiedzieli się, że czerniak jest nowotworem złośliwym skóry, który charakteryzuje się bardzo agresywnym wzrostem oraz wczesnymi i licznymi przerzutami, kto jest w grupie ryzyka zachorowania na czerniaka, a także poznali ABCDE Czerniaka, czyli zobaczyli na zaprezentowanych materiałach, jak wygląda czerniak. Ważnym zagadnieniem poruszanym w czasie zajęć były zasady profilaktyki, które mogą pozwolić na ochronę przed nowotworem. Korzystając z materiałów przygotowanych przez  Akademię Czerniaka, sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów, uczniowie także oglądali film poświęcony tematyce czerniaka.

 

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła wzięła udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.    Celem projektu było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży.

            Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były w klasie czwartej przy użyciu zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań było dwoje uczniów. Wydarzenia z ich życia były tłem poruszanych tematów.

            Podczas zajęć uczniowie:

> prowadzili dyskusję na temat przyczyn i skutków palenia papierosów,
> wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
> przeprowadzali wywiady,

> poznawali skład dymu papierosowego,
> liczyli koszty palenia papierosów,
> pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
> tworzyli komiks z bohaterami programu.
Program był skierowany także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
Program cieszył się dobrą opinią wśród uczniów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Aktualności

Wirtualny kiermasz książki

POBIERZ PDF wirtualny_kiermasz kod szkoły  G.MYS.MYSZK.S6 Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje link do katalogu: http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html adres naszej strony: http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/  ...

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

I N F O R M A C J A dot. ochrony danych osobowych   Zgodnie z art.13 i 14 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie...

Skip to content